KONST / Litografier / Färglitografi 11543115
nr 1154 3115
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 152/385,1977, exotiska växter, motivet: 29x41
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 januari 2018
kl 19:00:40
5/1 13:56:36
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson